Hopp til innholdet

Ansatte

Her finner du en oversikt over ansatte i Kode, med kontaktinformasjon.

Line Daatland

Line Daatland

Direktør for samling og utstillinger

(+47) 92 86 20 86

line.daatland@kodebergen.no

Haakon Thuestad

Haakon Thuestad

Strategi- og kommunikasjonsdirektør

(+47) 93 00 82 59

haakon.thuestad@kodebergen.no

Maria Parry

Maria Parry

Seksjonsleder publikum

(+47) 41 14 09 57

maria.parry@kodebergen.no

Christian Grøvlen

Christian Grøvlen

Direktør for komponisthjemmene

(+47) 91 81 72 92

christian.grovlen@kodebergen.no

Randi Larsen

Randi Larsen

Økonomidirektør

(+47) 41 68 86 65

randi.larsen@kodebergen.no

Anne Britt Ylvisåker

Anne Britt Ylvisåker

Seniorkurator, kunsthåndverk

(+47) 91 31 59 15

aby@kodebergen.no

Eli Okkenhaug

Eli Okkenhaug

Kurator, samtidskunst

(+47) 45 60 18 55

eli.okkenhaug@kodebergen.no

Kristin Myhre

Kristin Myhre

Direktør publikum og marked

(+47) 47 45 20 23

kristin.myhre@kodebergen.no

Frode Sandvik

Frode Sandvik

Kurator, moderne kunst

(+47) 93 47 60 80

frode.sandvik@kodebergen.no

Anette Basso

Anette Basso

Kommunikasjonsrådgiver

(+47) 41 40 09 46

anette.basso@kodebergen.no

Tove Kårstad Haugsbø

Tove Kårstad Haugsbø

Seniorkurator, Astrupsenteret

(+47) 95 81 17 12

tove.haugsbo@kodebergen.no

Anna Lokshtanov

Anna Lokshtanov

Publikumsvert og kafeansvarlig

(+47) 53 00 97 00

Anne Hovland

Anne Hovland

Publikumsvert

(+47) 53 00 97 00

Frode Bakken

Frode Bakken

Kommunikasjonsrådgiver

(+47) 40 07 33 54

frode.bakken@kodebergen.no

Britt Åslaug Birkeland

Britt Åslaug Birkeland

Formidler

(+47) 92 63 91 42

britt.birkeland@kodebergen.no

Mette Nikoline Bolkan

Mette Nikoline Bolkan

Formidler

(+47) 98 68 48 80

mette.bolkan@kodebergen.no

 Sindre Nordås Viulsrød

Sindre Nordås Viulsrød

Formidler

/ (+47) 45 25 95 43

sindre.viulsrod@kodebergen.no

Solveig Sandvik

Solveig Sandvik

Formidler og verkstedsansvarlig

(+47) 98 18 22 06

solveig.sandvik@kodebergen.no

Maiken Raftevoll

Maiken Raftevoll

Seksjonsleder Registrarer og logisikk

(+47) 41 58 87 49

maiken.raftevoll@kodebergen.no

Kjartan Skår

Kjartan Skår

Samlingsmedarbeider

(+47) 46 81 71 16

kjartan.skaar@kodebergen.no

 Marie von Möller

Marie von Möller

Seniorrådgiver, samling

(+47) 98 88 52 64

marie.vonmoller@kodebergen.no

Maike Aarebrot Flick

Maike Aarebrot Flick

Formidler

(+47) 47 63 30 43

maike.flick@kodebergen.no

Morten Spjøtvold

Morten Spjøtvold

Kurator, kunstindustri og design

(+47) 48 12 96 89

morten.spjotvold@kodebergen.no

Erik Markestad

Erik Markestad

Produksjonsleder

(+47) 90 73 99 20

erik.markestad@kodebergen.no

Frank Christensen

Frank Christensen

Museumstekniker

(+47) 99 62 03 10

frank.christensen@kodebergen.no

Marek Rostecki

Marek Rostecki

Museumstekniker

(+47) 96 69 65 51

marek.rostecki@kodebergen.no

Henning Dyrkolbotn

Henning Dyrkolbotn

Forvaltningsleder, komponisthjemmene

(+47) 90 29 83 20

henning.dyrkolbotn@kodebergen.no

Uwe Dørrbecker

Oppsynsmann - Lysøen

(+47) 90 82 17 39

uwe.dorrbecker@kodebergen.no

Arild Søvik

Arild Søvik

Driftstekniker

(+47) 95 11 86 29

arild.sovik@kodebergen.no

Helge Leon Nilsen

Helge Leon Nilsen

Driftstekniker

(+47) 91 69 32 45

helge.nilsen@kodebergen.no

Linda Klyve

Linda Klyve

Kontor- og regnskapsmedarbeider

(+47) 53 00 97 00

linda.klyve@kodebergen.no

Kate Håvardstun

Kate Håvardstun

Representasjonsansvarlig / PA for direktør

(+47) 94 49 60 00

kate.haavardstun@kodebergen.no

Magdeli Fosse

Magdeli Fosse

Partneransvarlig

(+47) 92 44 22 48

magdeli.fosse@kodebergen.no

Petter Berge

Petter Berge

Publikumsvert

Odd Erik Fostervoll

Odd Erik Fostervoll

Publikumsvert

Martin Værum Anda

Martin Værum Anda

Publikumsvert

Robert Kvamme

Robert Kvamme

Seksjonsleder Drift og produksjon

(+47) 94 52 98 04

robert.kvamme@kodebergen.no

Mariell Lyngbø Gjellestad

Mariell Lyngbø Gjellestad

Prosjektleder

(+47) 93 40 71 32

mariell.lyngbo@kodebergen.no

Lenka Poloncova

Lenka Poloncova

Publikumsvert

Terese Stenhjem

Terese Stenhjem

Publikumsvert

Joakim Jenssen

Joakim Jenssen

Publikumsvert

Camilla Hermansen

Publikumsvert

Hanna Sveistrup

Publikumsvert

Anna Martha Krahner

Publikumsvert

Julie-Mari Hallaråker

Publikumsvert

Margrete Kühle

Publikumsvert

Tor-Halvar Jacobsen

Publikumsvert

Ylva Teigen

Publikumsvert

Ida Greiff

Ida Greiff

Registrar

ida.greiff@kodebergen.no

Lise Emilie Nesse Krohn

Lise Emilie Nesse Krohn

Magasinforvalter

lise.krohn@kodebergen.no

Vera Iversen

Vera Iversen

Avdelingsdirektør for forvaltning, drift og teknikk

(+47) 48 24 36 40

vera.iversen@kodebergen.no

Sergio Tassi

Sergio Tassi

Prosjektmedarbeider magasin

(+47) 91 31 91 03

sergio.tassi@kodebergen.no

Johnny Amundsrud

Johnny Amundsrud

Digitalredaktør, prosjekt

(+47) 98 04 66 97

johnny.amundsrud@kodebergen.no

Tuva Hatlestad

Tuva Hatlestad

IT- og administrasjonsmedarbeider

(+47) 41 32 56 20

tuva.hatlestad@kodebergen.no

Siri Breistein

Siri Breistein

Leder formidling

(+47) 93 49 98 69

siri.breistein@kodebergen.no

Thomas Taylor Bugaj

Thomas Taylor Bugaj

Museumstekniker

thomas.bugaj@kodebergen.no

Tim Ekberg

Tim Ekberg

Museumstekniker

tim.ekberg@kodebergen.no

Lise Mathiesen

Lise Mathiesen

Markedskoordinator

(+47) 92 64 92 98

lise.mathiesen@kodebergen.no

Anne Haugland

Publikumsvert

anne.haugland@kodebergen.no

Johanne Hageberg

Publikumsvert

johanne.hageberg@kodebergen.no

Mari Toft

Publikumsvert

mari.toft@kodebergen.no

Maria Xuanbing Jangaard

Publikumsvert

maria.jangaard@kodebergen.no

Marita Landa

Publikumsvert

marita.landa@kodebergen.no

Sirirat Rise

Publikumsvert

sirirat.rise@kodebergen.no

Kristane B. Ekrheim

Kristane B. Ekrheim

Digital kundereiseansvarlig

kristiane.ekrheim@kodebergen.no